Aktualności 2020

Zapraszamy krakowskich bibliotekarzy do wzięcia udziały w tegorocznej edycji projektu KREACJA. W tym roku obszarem naszych zainteresowań i działań jest NATURA, stan naszej Planety, środowisko i ekologia. Tematem warsztatów jest książka, jako obiekt sensoryczno-manipulacyjny.

 

Tegoroczna edycja zadania KREACJA / Natura składa się z elementów:

  1. Projekt graficzny artbooka / podręcznika, czyli autorskiej książki według wiersza Edwarda Leara pt. Dżamble.
  2. Scenariusze lekcji warsztatowych, foto instruktaże.
  3. Cztery seminaria, na które składają się:

- wykłady multimedialne prezentujące książki z obszaru NATURA, ZIEMIA, EKOLOGIA, OCHRONA ŚRODOWISKA wraz ze szkoleniem traktującym o nowościach literackich z tego zakresu tematycznego

- warsztaty kreatywne wokół artbooka, który staje się podstawą twórczości opartej na tworzeniu elementów związanych z książką. Tym razem, zgodnie z zapotrzebowaniem beneficjentów będzie to książka / obiekt o charakterze sensoryczno-manipulacyjnym.

KREACJA / Natura

Kontynuacja cieszącego się popularnością zadania KREACJA realizowanego w 2016-2019r. Tym razem, by nie dać się rutynie wychodzimy poza przestrzeń bibliotek. Zapraszamy bibliotekarzy Biblioteki Kraków do księgarni De Revolutionibus na ulicy Wiślnej w Krakowie, by integrować, scalać, sieciować środowisko działające na rzecz rozwóju i promocji czytelnictwa.

 

Analogicznie do poprzednich edycji, tematem proponowanego zadania jest KREACJA, a podejmowanym problemem NATURA. Działanie KREACJA / NATURA ma wspierać kreatywność dorosłych w pracy z dziećmi i młodzieżą, mającą na celu poprawę jakości czytelnictwa i wzrostu świadomości o stanie naszej Planety. Poprzednie edycje odnosiły się do zagadnień: TOLERANCJA, TOŻSAMOŚĆ, INDYWIDUALNOŚĆ, EMPATIA. Wszystkie materiały kreacyjno-edukacyjne z poprzednich edycji, pomagające prowadzić zajęcia na temat trudnych zagadnień są udostępnione online.

 

Zapraszamy

na wykłady

i warsztaty!

Kreacja - projekt warsztów i wykładów
dla dorosłych

Działania skierowane do bibliotekarzy, księgarzy i nauczycieli, które wspierają edukację kreatywną. To cykl seminariów połączonych
z warsztatami z różnych dziedzin sztuk wizualnych. Podstawą projektu jest pakiet materiałów kreatywnych dostępnych online, które wskazują metody pracy, zabaw, scenariusze lekcji, warsztatów indywidualnych, i zespołowych z dziećmi, rozwijających wyobraźnię i samodzielną kreację. Projekt ma na celu kreatywną edukację estetyczną kadr nauczycielskich, wskazującą  na ciekawe wartościowe zjawiska współczesnej twórczości dla dzieci. 

Miejsca, gdzie zrealizowane były seminaria:

 

Dotychczas projekt Kreacja realizowany był w wybranych kilkunastu filiach Biblioteki Kraków - Instytucji Miasta Krakowa oraz w krakowskich kameralnych księgarniach stacjonarnych, w tym przede wszystkim w Głównej Księgarni Naukowej, przy ul. Podwale 6.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

ngo.krakow.pl

Magiczny Kraków: krakow.pl

 

 

Kontakt

ul. Węgierska 8/3

30-531 Kraków

fundacja.burza.mozgow@gmail.com

tel.: 570 366 740

 

WSPIERAJ NASZĄ MISJĘ I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ - TWOJA WPŁATA POMOŻE NAM DZIAŁAĆ DALEJ!

Numer konta (mBank):  65 1140 2004 0000 3502 7562 3963

W tytule przelewu prosimy o wpisanie: Darowizna na cele statutowe

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Bądź na bieżąco z naszymi akcjami i projektami.